Kód: J08025 | Značka: JLM

JLM Airco Foam Cleaner - pěnový čistič klimatizace 500ml

365 Kč
Skladem (5 ks)

Pěnový čistič JLM Airco je specializovaný čisticí prostředek určený pro účinné čištění a dezinfekci klimatizačního systému vozidel. Pěnové složení čističe dokáže proniknout hluboko do větracích otvorů a kanálů klimatizace a odstranit nahromaděné nečistoty, prach, plísně a bakterie.

Můžeme doručit do:
31.5.2024
Kategorie: Servisní produkty
Hmotnost: 0.6 kg
Doprava zdarma nad 1750
Staň se partnerem JLM
Často kladené otázky

Pěnový čistič JLM Airco je specializovaný čisticí prostředek určený pro účinné čištění a dezinfekci klimatizačního systému vozidel. Pěnové složení čističe dokáže proniknout hluboko do větracích otvorů a kanálů klimatizace a odstranit nahromaděné nečistoty, prach, plísně a bakterie. Používáním pěnového čističe JLM Airco můžou majitelé vozidel zlepšit kvalitu vzduchu ve svých vozidlech, zabránit nepříjemnému zápachu a zajistit optimální výkon klimatizačního systému svého vozidla. Pravidelným používáním tohoto výrobku můžou přispět k udržení příjemného a zdravého prostředí během jízdy.

Součástí 500 ml pěnového spreje JLM Airco Foam Cleaner je 1,2 m (120 cm) dlouhá rozprašovací hadička s mosaznou tryskou. Díky 5 otvorům v trysce se pěna rovnoměrně aplikuje v celém větracím potrubí klimatizačního systému.  

  1. Příprava: Zaparkujte auto na dobře větraném místě, nejlépe venku. Vypněte motor a zavřete všechny okna a dveře.
  2. Ochranná opatření: Nasaďte si rukavice, ochranné brýle a masku, abyste chránili pokožku, oči a dýchací cesty před čisticím roztokem a případnými výpary.
  3. Najděte vhodné místo pro aplikaci pěnového čističe: Najděte místo, kde se dostanete co nejblíž k výparníku klimatizace. Jedna možnost je dostat se k výparníku přes odtok kondenzátu, který se nachází pod autem. K výparníku je případně možné se dostat přes otvor pro kabinový filtr, který bude zapotřebí vyjmout a následně umístit zpět. Po vyčištění doporučujeme vyměnit kabinový filtr. V případě potřeby se podívejte do návodu na obsluhu vozidla.
  4. Spusťte motor: Nastartujte motor vozidla a zapněte klimatizaci na nejnižší teplotu a nejvyšší výkon ventilátoru. Důvodem je to, aby se aplikovaná pěna dostala co nejblíž k výparníku a nasákla do systému.
  5. Režim recirkulace: Nastavte klimatizaci na režim recirkulace, čímž zajistíte, aby se vzduch nasával z kabiny vozidla, a ne z venkovního prostředí.
  6. Tlaková nádoba: Dobře protřepejte aerosolový sprej s čisticím prostředkem Airco Foam Cleaner, aby se zajistilo důkladné promíchání obsahu.

 

 • Připojte hadici: Bezpečně připojte 120cm rozprašovací hadici k trysce aerosolové nádobky.

 

 1. Vložte hadici: Opatrně zasuňte aplikační hadičku do přívodu vzduchu nebo do otvoru pro odtok kondenzátu. Ujistěte se, že hadička je umístěná dostatečně hluboko, aby se pěnový čistič mohl nasát co nejblíže k výparníku.
 2. Nastříkejte pěnový čistič: Podržte nádobku ve svislé poloze, stlačte trysku a začněte pěnový čistič stříkat do přívodu vzduchu. Pěna bude procházet přes hadici do klimatizačního systému.
 3. Průběžná aplikace: Pokračujte ve stříkání pěnového čističe, dokud se do systému nedostane dostatečné množství.
 4. Čekací doba: Vypněte motor a nechte čisticí pěnu působit v systému během stanovené čekací doby, obvykle přibližně 10–15 minut, zatímco pěna rozloží nečistoty a usazeniny.
 5. Opětovné spuštění motoru: Znovu nastartujte motor a zapněte větrání na vysoké otáčky ventilátoru a nejnižší teplotu klimatizace aspoň na 5 minut, což pomůže uvolnit pěnu a nečistoty v systému.
 6. Ventilace: Otevřete všechny okna a dveře, abyste usnadnili vyvětrání interiéru. V tomto stavu nechte motor krátce běžet.

Čisticí pěnu je možné případně aplikovat i do průduchů větrání, ale hrozí riziko, že pěna zateče do elektrických částí v palubní desce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: