Kód: J03190 | Značka: JLM

JLM Direct Injector Valve Cleaner - čistič ventilů přímého vstřikování

412 Kč
Skladem (>5 ks)

Čistič ventilů přímého vstřikování od společnosti JLM je účinný odstraňovač vysokoteplotních zapečených usazenin na bázi uhlíku, které se hromadí zejména ve spalovacích komorách motoru a za ventily. Tyto specifické vysokoteplotní nečistoty vznikají v motorech s přímým vstřikováním (GDI) a hybridech, ale trápí i naftové motory, což vede ke ztrátě výkonu, efektivity a snížené spolehlivosti.

Můžeme doručit do:
31.5.2024
Kategorie: Naftové produkty
Hmotnost: 0.6 kg
Doprava zdarma nad 1750
Staň se partnerem JLM
Často kladené otázky
Nevýhodou přemístění vstřikovačů paliva ze sání do spalovací komory u motorů s přímým vstřikováním je to, že zejména sací ventily nejsou omývané benzínem a dochází k jejich zanášení nečistotami. Důsledkem kombinace odvětrávání klikové skříně a usazenin z recirkulace výfukových plynů se karbon rychle hromadí i ve vstupu sání vzduchu a značně dusí motor. Jelikož jsou tyto karbonové usazeniny při vstupu do hlavy válců vystavené vyšším teplotám, připékají se na povrch, což komplikuje jejich odstranění.
 
Čistič ventilů přímého vstřikování od JLM je jedním ze sady velmi účinných produktů na odstranění škodlivých uhlíkových usazenin, které postihují moderní motory. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme používat společně s aditivem na čištění vstřikovačů GDI od společnosti JLM (jen pro benzínové motory) a sprejem na čištění EGR a nasávaní vzduchu (benzín i naftu) od společnosti JLM.
 
Vlastnosti
- Určené pro benzínové a naftové motory s přímým vstřikováním
- vhodné pro hybridní motory
- Speciální složení pro vysokoteplotní karbonové usazeniny
- Obnovuje efektivitu motoru
- Čistí ventily, spalovací komory a korunky pístů
 
Lehce použitelný sprej JLM Direct Injection Valve Cleaner – čistič ventilů přímého vstřikování obsahuje speciální čistící povrchově aktivní látky, které uvolňují a odstraňují připečený uhlík efektivněji než alternativní produkty, které se spoléhají jen na rozpouštědla. Když čisticí roztok prochází do motoru, chemické složení není agresivní a je neškodné pro filtry pevných částic a katalyzátory.
 
JLM čistič ventilů přímého sání čistí nejen ventily, ale i celou spalovací komoru. Výsledkem je zvýšená účinnost motoru a snížené emise výfukových plynů, zejména oxidu uhelnatého (CO) a uhlovodíků (HC), jejichž výhodou je lepší výkon při studeném startu. 
 
Způsob použití
Tento produkt je určený jen pro profesionální použití!
 
Společnost JLM navrhla svůj čistič ventilů přímého vstřikování pro jednoduché použití. Místo toho, aby vyžadoval přímý přístup k sacím traktům hlavy válců, produkt proniká do nasávání vzduchu zahřátého motoru, čímž se předchází rozsáhlé demontáži.
 
Aerosol protřepávejte aspoň dvě minuty a sprej nasměrujte do přívodu v malých dávkách nepřesahujících tři sekundy. Nikdy nedovolte, aby čistič procházel přes mezichladič nebo vnikal do vlnitých/stočených gumových hadiček, což by mohlo způsobit akumulaci roztoku.
  
Vyberte nejlepší přístupový bod, kudy budete přípravek aplikovat a postupujte takto:
  1. Nastartujte motor, ujistěte se, že má normální provozní teplotu a nechejte ho běžet na volnoběžné otáčky.
  2. Produkt stříkejte do sacího potrubí v krátkých intervalech (do tří sekund). Otáčky motoru se mohou při každé aplikaci zvýšit nebo snížit. Před opětovným stříkáním nechejte otáčky motoru stabilizovat.
  3. Pokud se otáčky motoru zvýší nebo uslyšíte klepání/cvakání/cinkání, přestaňte stříkat a nechejte motor běžet na volnoběh. Nesešlapujte plynový pedál.
  4. Po spotřebování polovičního obsahu spreje nechejte motor běžet na volnoběh další dvě minuty, než budete pokračovat.
  5. Po spotřebování spreje nechejte motor běžet na volnoběh další dvě minuty.
  6. Zastavte motor a smontujte sací systém.
  7. Znovu nastartujte motor a krátce zvyšte otáčky na 2 500 ot./min. a znovu ho nechejte běžet na volnoběh. Opakujte 10x. Případně se vydejte na krátkou projížďku 5–8 km. 
  8. Před zastavením motoru ho znovu nechejte aspoň minutu běžet na volnoběh.
  9. JLM čistič ventilů přímého vstřikování by se měl používat v dobře větraných prostorách. Používejte rukavice i ochranu očí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: