Patentované aditivum na čištení DPF

JLM Diesel Particulate Filter Cleaner pomáhá k lepší a rychlejší regeneraci filtru pevných částic (DPF nebo FAF) díky patentované sloučenině platiny a ceru.

Moderní osobní automobily a dieselová motorová vozidla jsou vybavená filtrem pevných částic, pro který se používají zkratky DPF nebo FAP. Tento filtr zachytává částice znečisťující vzduch z motoru, které by jinak skončily v ovzduší. Filtr se v průběhu času naplní. Elektronika vozidla zaručuje, že se tyto saze spálí během jízd po dálnici nebo při vysokém zatížení motoru. Tomuto procesu se říká regenerace. 

Filtr pevných částic se obvykle úspěšně regeneruje v autech, které se používají na delší cesty po dálnicích a pravidelně jezdí při vyšších rychlostech. Problém ale vzniká u aut, které na velké vzdálenosti jezdí jen zřídka nebo nikdy, ale převážně jezdí po městě. V těchto případech se regenerační proces filtru DPF nespustí a tak dochází k jeho ucpání. Dalším běžným problémem je to, že se regenerační proces spustí, ale předčasně se přeruší, protože ve výfukovém potrubí není na jeho úplné dokončení dostatečná teplota.

Pokud regenerace DPF selže opakovaně, motor začne ztrácet výkon a nakonec se přepne do takzvaného servisního režimu, což se na palubní signalizuje chybovou kontrolkou DPF filtru. V tomto případě je pro odstranění poruchy potřebné navštívit servis. Pokud svítí chybová kontrolka filtru DPF, auto je potřebné dát co nejdříve do servisu, jinak by mohlo dojít k vážnější poruše motoru. V servisech mají pro tyto případy cenově dostupná řešení pro odstranění chyby a vyčištění filtru pevných částic. 

jlm-diesel-particulate-filter-cleaner-patentovany-cistic-DPF

JLM Diesel Particulate Filter Cleaner umožňuje efektivní a účinné čištění celého výfukového systému dieselových motorů s filtrem pevných částic. JLM Diesel Particulate Filter Cleaner nejen čistí DPF, ale také snižuje množství jemných částic uhlovodíků (HC), oxidu uhelnatého (CO) a emise sazí. JLM Diesel Particulate Filter Cleaner snižuje emise sazí a jemných částic až o 25 procent. To znamená, že se v DPF ukládá méně sazí, což snižuje riziko zablokování filtru a zároveň to zvyšuje jeho životnost.

 

Železo v aditivech tvoří popel, který ucpává DPF

Na rozdíl od konvenčních aditiv je přísada JLM Diesel Particulate Filter Cleaner připravena pomocí takzvaných „katalytických materiálů“. Ty zvyšují výkon motoru a snižují spotřebu paliva. Jak ale funguje toto aditivum?

Téměř všichni výrobci běžných přísad přidávají do svého aditiva cer a částice železa, aby iniciovali proces samočištění v DPF. Čím více je v přísadách částic železa, tím více sazí se spálí v DPF filtru. To je důvodem, proč většina výrobců do svých aditiv přidává co nejvíc železa.

 Nevýhodou spalování železa je však to, že během procesu hoření se produkuje další popel. Na jedné straně přídavná látka spaluje saze, ale na druhé straně tvoří další popel. To znamená, že čím větší je množství železa, tím větší množství popela zůstává v DPF. A popel v dlouhodobém horizontu způsobuje blokování filtru, který se nemůže regenerovat, takže nedojde k úplnému vypálení sazí v DPF. Přítomnost popelu kromě toho způsobuje, že DPF filtr ztrácí účinnost.

 

JLM Diesel Particulate Filter Cleaner čistí rychleji a efektivněji

Čistič DPF filtrů od společnosti JLM obsahuje patentovanou sloučeninu platiny a ceru. Výsledkem sloučení platiny a ceru je to, že se částice sazí spálí při nižší teplotě a hoří mnohem dřív a rychleji. Díky těmto vlastnostem zajišťuje kombinace platiny a ceru v porovnání s běžnými čisticími prostředky výrazně lepší regeneraci a tím i čištění DPF. 

 

1.1 Graf teploty, při které probíhá regenerace DPF bez aditiva a s aditivem JLM 

graf-teploty-regenerace-DPF-pridanim-aditiva-JLM

Další výhodou JLM DPFC je, že tato přísada iniciuje čištění DPF při mnohem nižší teplotě než konvenční přísady. To znamená, že k regeneraci DPF dojde i při krátkých jízdách a při nižších rychlostech, například během jízdy v okolí města. Při používání konvenčních přísad obsahujících železo se regenerace musí spustit pomocí diagnostického nástroje nebo při zvýšené rychlosti na dálnici.

 

Výrazně delší životnost DPF

Díky patentované sloučenině ceru a platiny se v aditivu JLM DPF tvoří méně popela, který se ukládá v DPF. To znamená, že se DPF filtry neucpou tak rychle a mají delší životnost. Aby se zabránilo vzniku popelu v DPF, výrobci běžných přísad na čištění DPF snižují množství ceru a železa v přídavné látce. Výsledkem je dramaticky horší regenerace. 

 

Technický základ aditiva JLM pro DPF

JLM Diesel Particulate Filter Cleaner (DPFC) je technologicky vyspělý katalyzátor na palivo (FBC Borne Catalyst). Palivový katalyzátor je aditivum, které zapouzdří škodlivé jemné částice (popílek) a saze, které se díky tomu spalují při nižší teplotě a když řídící jednotka spustí proces regenerace, tento proces proběhne rychleji a úplně. JLM DPFC kromě toho optimalizuje kompresi ve spalovací komoře, čím snižuje emise výfukových plynů.

 

Výhody aditíva JLM Diesel Particulate Filter Cleaner 

  1. Zajišťuje úplnou regeneraci DPF při nepříznivých podmínkách regenerace.
  2. Snižuje riziko neúplné regenerace a zablokování DPF a zabraňuje tomu, aby se vozidlo dostalo do servisu kvůli neočekávaným opravám.
  3. Použitá platina v aditivu zlepšuje výkon motoru.
  4. Aplikace aditiva má účinek až 4 000 kilometrů.
  5. Pro efektivní a dlouhodobou ochranu doporučujeme používat výrobek pravidelně.
  6. Snižuje množství jemných částic (částice - PM) o 20 až 25 procent. Je to mnohem více než u konvenčních přísad na čistění DPF a to zejména při pravidelném používání. 
  7. Díky nižším emisím PM se v DPF ukládá méně jemných částic.
  8. Až o 8% nižší spotřeba nafty (v závislosti na motoru a použití).
  9. Mimořádně účinný při snižování emisí, jako jsou uhlovodíky a oxid uhelnatý (CO). 

 

1.2 Graf úrovně redukce pevných částic, uhlovodíků a oxidu uhelnatého při použití aditiva JLM 

graf-redukce-vyfukovych-plynu-dpf-prisadou-do-nafty

JLM Diesel Particulate Filter Cleaner se osvědčil jako vhodný pro osobní automobily, lehká užitková vozidla a těžké užitkové systémy. JLM Diesel Particulate Filter Cleaner splňuje požadavky evropského VERT a americké DHP týkající se ochrany veřejného zdraví a ochrany životního prostředí.